З нагоди Всесвітнього Дня екологічного маркування і 20-річчя української програми екологічного маркування продовжуємо ділитись надихаючими історіями українських виробників екологічно сертифікованої продукції, які навіть в умовах воєнного часу, продовжують працювати і розвиватись, дотримуватись суворих вимог екологічних стандартів.

Знайомтесь з українською компанією ТОВ «ПЕЛЛЕГРІН» - виробником наповнювача для котячого туалету з натуральної соломи TM PELLEGREEN BIO, який підтвердив відповідність європейському стандарту екологічного наприкінці 2022 року. Підтвердження відповідності проводилося відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 14024. Для підтримання чинності сертифікату, продукція та виробництво щорічно проходять наглядовий аудит.

Наповнювач для котячого туалету TM «PELLEGREEN BIO» підтвердив відповідність екологічному стандарту

Розвиток виробництва

Вінницька компанія ПЕЛЛЕГРІН, працює на ринку з 2012 року (перша назва - ТОВ «Vin-Plelet»). Екологічна політика компанії спрямована на створення високоякісного продукту за рахунок вдосконалення системи управління екологічними аспектами у всіх процесах, видах діяльності і операціях, і на всіх рівнях управління виробництвом. Виробничі потужності побудовані з використанням унікальних технологій та оснащена німецькими лініями Amandus (Kahl).

ТОВ «ПЕЛЛЕГРІН» є найбільшим українським експортером продукції з рослинних гранул (паливних пелет, кормових гранул, підстилки для тварин), здійснюючи 95% від загального обсягу українського експорту, постачаючи продукцію в країни ЄС та Близького Сходу. Одним із таких продуктів є екологічно сертифікований наповнювач для котячого туалету з натуральної соломи TM «PELLEGREEN BIO», що здобув популярність завдяки натуральності сировини, економічності, гіпоалергенності, придатності до видалення у каналізацію та шляхом компостування.

Наслідки повномасштабного вторгнення

Попри початок повномасштабного вторгнення ворога на територію України, ТОВ «ПЕЛЛЕГРІН» не припиняло господарську діяльність та продовжує стабільно працювати.

Через погіршення економічної ситуації в країні відбулося підвищення собівартості продукції, що за умов стрімкого зниження попиту, спричиненого масовою міграцією людей разом зі своїми улюбленцями, підприємство змушене було шукати нові шляхи для підвищення конкурентоспроможності.

Одним із основних викликів, з яким зіткнулось виробництво, стало відключення електроенергії, що вплинуло на продуктивність та могло призвести до повної зупинки діяльності підприємства. Щоб працювати, почали використовувати відновлювані джерела енергії (ВДЕ), що дозволило підтримувати роботу офісу та фасувальної лінії. На жаль, для підтримки повноцінної роботи заводу наявних потужностей ВДЕ виявилося замало, тому підприємство й досі лишається вразливим у разі повторних тривалих відключень.

Ще одним викликом стало налагодження логістики. Транспортування продукції до споживачів здійснювалось морським та сухопутними шляхами. З початком повномасштабного вторгнення транспортування морем стало практично неможливим, тому довелося припинити співробітництво із партнерами Близького Сходу і сьогодні постачання здійснюється автотранспортом до країн Європи.

Відновлення і рух вперед

Навіть в умовах війни, компанія не припинає роботу та значні інвестиції в покращення та модернізацію виробничих ліній. Це не тільки допомагає відповідати запитам клієнтів, але й сприяє дотриманню норм екологічної безпеки в процесі виробництва. Регулярне оновлення обладнання запобігає негативному впливу виробництва на навколишнє середовище, що є одним із пріоритетів компанії.

Попри складну ситуацію, компанія прийняла рішення і успішно пройшла екологічну сертифікацію наприкінці 2022 року.

Крім того, компанія активно працює над розширенням асортименту. За 2023 рік компанії вдалось розширити асортимент зоотоварів, додавши бентонітовий наповнювач та силікагель.

Гранули екологічно сертифікованого наповнювача з натуральної соломи TM PELLEGREEN BIO

Так, як 95% від загального обсягу виробництва продукції експортується, було конче важливо продемонструвати іноземним колегам, що підприємство здатне виконувати власні зобов’язання зі сталих обсягів постачання Зрештою, було не тільки збережено партнерські відносини, а й налагоджена співпраця з новими клієнтами в Польщі, Молдові, Румунії, Італії, Франції, Нідерландах, Ісландії та інших країнах Європи.

Соціальна відповідальність

Керівництвом компанії чітко окреслено пріоритетні напрямки роботи підприємства та спрямовано значні ресурси для того, аби підтримувати своїх співробітників попри виклики та труднощі. Здійснюється матеріальна і фінансова підтримка працівників, родини яких перебувають у скрутному матеріальному становищі. А також, незважаючи на скасування законодавством подібного зобов’язання, ТОВ «Пеллегрін» підтримує співробітників, які перебувають у лавах ЗСУ. Крім того, для всіх працівників вдалося зберегти медичне страхування.

Плани на майбутнє

Метою команії є сприяння переходу України до використання ВДЕ, і одним з важливих кроків у цьому напрямку є розширення виробництва паливних пелет. Паливні пелети відзначаються вищою тепловіддачею, порівняно з дровами, що робить їх більш економічно вигідними при опаленні будівель. Використання паливних пелет із міскантусу привабливе ще й з екологічної точки зору, оскільки ця рослина відома своєю високою продуктивністю та швидким ростом в різних кліматичних умовах та на різних типах ґрунтів. Таким чином використання паливних пелет сприятиме збереженню біорізноманіття українських лісів.

У планах ТОВ «ПЕЛЛЕГРІН» - розширення діяльності та популяризація українського продукту за кордоном, відкриття нових ринків.

Перевірено та сертифіковано