Схема оцінювання товарів і послуг (сертифікації) відповідає вимогам ISO 14024 і передбачає наступний алгоритм дій.

1. Ознайомтесь з переліком категорій товарів і послуг за якими, на даний час, доступна сертифікація

Оберіть потрібну категорію.

2. Заповніть та подайте заявку.

На кожну категорію заповнюється окрема заявка, після чого надсилається на розгляд до органу з оцінки відповідності на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Завантажити

3. Висновок. Протягом 3 днів отримайте офіційний висновок від органу з оцінки відповідності в якому будуть зазначені:

  • вартість та строки виконання робіт;
  • екологічний критерій, згідно якого буде проводитися оцінка;
  • зауваження, що мають бути усунені для початку проходження сертифікації (за наявності).

Сертифікаційні роботи починаються після укладання договору між заявником та органом з оцінки відповідності.

4. Сертифікація. Оцінювання здійснюється експертною комісією яка формується органом з оцінки відповідності. Її склад, попередньо, узгоджується з заявником.

Процедура оцінювання, в будь-якому випадку, передбачає документальний аудит. Перелік підтвердної документації та вимоги до неї визначаються органом з оцінки відповідності згідно вимог екологічних критеріїв оцінювання життєвого циклу на певну категорію об’єкта сертифікації.

Підтвердна документація, що надається заявником, описується в Реєстрі документів.

Аудит виробничих потужностей здійснюється якщо це передбачено екологічними критеріями (в залежності від категорії продукції) або у разі необхідності, що визначається експертною комісією.

При оцінюванні послуг, організацій («зелений офіс», «зелений клас») та об’єктів нерухомості аудит на місці проводиться в обов’язковому порядку (об’єкту надання послуг, офіс організації).

Встановлені невідповідності, за результатами оцінювання, надаються заявнику для їх усунення в зазначені, органом з оцінки відповідності, терміни.

Орган з оцінки відповідності гарантує неупередженість, компетентність і конфіденційність в процесі оцінювання та збереження інформації.

5. Аналізування даних та прийняття рішення щодо екологічної сертифікації. Результати оцінювання аналізуються керівником органу з оцінки відповідності. За результатами аналізування приймається рішення щодо екологічної сертифікації. У разі прийняття рішення про відповідність, заявник отримує екологічний сертифікат. На підставі сертифікату між ним та органом з оцінки відповідності укладається право на застосування екологічного маркування (зокрема, знаку «Зелений журавлик»).

Термін дії сертифікату – 3 роки за умов щорічного проходження наглядання за сертифікованою продукцією.

По завершенню терміну дії сертифікату проводиться повторна сертифікація (ресертифікація).

6. Наглядання за екологічно сертифікованою продукцією проводиться з метою підтвердження її подальшої відповідності вимогам екологічних критеріїв й контролю дотримання правил застосування екологічного маркування.

Наглядання проводиться шляхом аналізування анкетних даних та наданих підтвердних документів. Програма оцінювання розробляється органом з оцінки відповідності індивідуально за результатами попереднього оцінювання та даними користувача екологічного сертифікату.

7. Розширення або звуження сфери дії екологічного сертифікату. Користувач екологічного сертифікату на період терміну дії екологічного сертифікату має право збільшити або зменшити кількість найменувань екологічно сертифікованої продукції. Для цього необхідно подати до органу з оцінки відповідності заявку встановленого зразку.

Контакти:

+38-044-332-84-08
+38-044-332-84-09
+38-067-886-31-93
+38-067-935-82-45
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.