Global Ecolabelling Network (GEN)
Глобальна мережа екологічного маркування (GEN)

GEN є всесвітньою мережею регіональних та національних систем екологічної сертифікації та маркування згідно ISO 14024 (програм екологічного маркування І типу) та інших організацій, залучених до просування ідей сталого споживання.

GEN існує для досягнення наступних глобальних цілей:

  • розвиток співробітництва, обмін інформацією та гармонізація стандартів між членами мережі;
  • просування екологічної сертифікації та маркування згідно ISO 14024 на глобальному рівні, як надійного інструменту підтвердження переваг товарів та послуг щодо їх впливів на стан довкілля та здоров’я людини;
  • сприяння міжнародним торгівельним відносинам, розвитку ринку екопродукції, що є істотною умовою сталого споживання та виробництва.

GEN є асоційованим членом Міжнародної організації стандартизації (ISO) та партнером Програми ООН з навколишнього середовища (UN environment).

Орган з оцінки відповідності «Центр екологічної сертифікації та маркування» ВГО «Жива планета» представляє Україну в GEN з 2003 року. З 2010 року ВГО «Жива планета» успішно пройшла міжнародну сертифікацію GEN Internationally Coordinated Ecolabelling System (GENICES) и стала одним з підписантів Багатосторонньої Угоди про взаємне визнання результатів оцінки відповідності (ММRA) між органами з екологічного маркування – членами GEN.

Розширені Угоди про співпрацю та взаємодію (в рамках MMRA) укладені між програмами екомаркування "Зелений журавлик" та Institut fuer Oekologie, Technik und Innovation GmbH (Австрія), Тайванем та Китаєм.

Cертифікат GENICES, 2011
Cертифікат GENICES, 2018
Cертифікат GENICES, 2023

Сертифікація GENICES підтвердила, що українська система сертифікації та маркування відповідає вимогам ISO 14024. Визнання результатів оцінювання між органами з екологічного маркування забезпечує визнання екологічних переваг сертифікованої продукції на світовому рівні та спрощує торгівельні відносини між країнами.

Це надає додаткову можливість українським експортерам отримати право на застосування знаку екологічного маркування іншої регіональної або національної програми (регіону чи країни куди експортується продукція) за спрощеною процедурою.

Імпортована в Україну екологічно сертифікована продукція, також, може пройти підтвердження за спрощеною процедурою та отримати право на застосування українського знаку екологічного маркування.

Дізнайтесь більше

+38-067-886-31-93
+38-044-332-84-08
+38-044-332-84-09
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Атестат акредитації № 1О156