Global Ecolabelling Network (GEN)
Глобальна мережа екологічного маркування (GEN)

GEN є всесвітньою мережею регіональних та національних систем екологічної сертифікації та маркування згідно ISO 14024 (програм екологічного маркування І типу) та інших організацій, залучених до просування ідей сталого споживання.

GEN існує для досягнення наступних глобальних цілей:

  • розвиток співробітництва, обмін інформацією та гармонізація стандартів між членами мережі;
  • просування екологічної сертифікації та маркування згідно ISO 14024 на глобальному рівні, як надійного інструменту підтвердження переваг товарів та послуг щодо їх впливів на стан довкілля та здоров’я людини;
  • сприяння міжнародним торгівельним відносинам, розвитку ринку екопродукції, що є істотною умовою сталого споживання та виробництва.

GEN є асоційованим членом Міжнародної організації стандартизації (ISO) та партнером Програми ООН з навколишнього середовища (UN environment).

Орган з оцінки відповідності «Центр екологічної сертифікації та маркування» ВГО «Жива планета» представляє Україну в GEN з 2003 року. З 2010 року ВГО «Жива планета» успішно пройшла міжнародну сертифікацію GEN Internationally Coordinated Ecolabelling System (GENICES) и стала одним з підписантів Багатосторонньої Угоди про взаємне визнання результатів оцінки відповідності (ММRA) між органами з екологічного маркування – членами GEN.

Cертифікат GENICES, 2018

Сертифікація GENICES підтвердила, що українська система сертифікації та маркування відповідає вимогам ISO 14024. Визнання результатів оцінювання між органами з екологічного маркування забезпечує визнання екологічних переваг сертифікованої продукції на світовому рівні та спрощує торгівельні відносини між країнами.

Це надає додаткову можливість українським експортерам отримати право на застосування знаку екологічного маркування іншої регіональної або національної програми (регіону чи країни куди експортується продукція) за спрощеною процедурою.

Імпортована в Україну екологічно сертифікована продукція, також, може пройти підтвердження за спрощеною процедурою та отримати право на застосування українського знаку екологічного маркування.

Дізнайтесь більше

+38-067-886-31-93
+38-044-332-84-08
+38-044-332-84-09
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

International Accreditation Forum (IAF)
Міжнародний форум з акредитації (IAF)

IAF є всесвітньою мережею органів з акредитації та інших організацій, залучених до діяльності з оцінки відповідності.

IAF існує для досягнення наступних глобальних цілей:

  • підтримка та розширення Багатосторонньої Угоди про визнання (IAF MLA), між органами з акредитації – членами IAF з метою зменшення ризиків для підприємств та їх клієнтів і забезпечення впевненості щодо сертифікатів, виданих акредитованими органами з оцінки відповідності в будь-якій частині світу;
  • розробка та гармонізація вимог щодо акредитації у всьому світі;
  • просування акредитації як ефективного механізму для забезпечення довіри до товарів та послуг, що є істотною умовою для усунення обмежень для світової торгівлі.

Основним аспектом діяльності IAF є забезпечення того, що органи з акредитації – члени IAF акредитують лише ті органи з оцінки відповідності, що мають необхідну компетентність щодо своєї діяльності.

Підписання IAF MLA несе певні переваги не тільки для національного органу з акредитації, але й для національного уряду, регуляторів, бізнесу, виробників та споживачів. Зокрема, для бізнесу – IAF MLA надає інформацію щодо надійності виробників та постачальників послуг, які пройшли сертифікацію з боку акредитованого органу з оцінки відповідності. Для виробників продукції та постачальників послуг – IAF MLA є можливістю відмежувати себе від конкурентів, що виробляють неякісну продукцію та надають неякісні послуги.

Атестат акредитації № 1О156