ПП «КІДДІ-КО» стало першим українським підприємством яке пройшло успішну сертифікацію продукції власного виробництва для рукоділля, живопису та художньої творчості дитячого та дорослого асортименту.

Набори для рукоділля та творчості (картини за номерами, алмазна мозаїка, набори для розпису по полотну), полотна для розпису, фарби та лаки підтвердили відповідність вимогам екологічних критеріїв за схемою згідно з ДСТУ ISO 14024:2018 (сертифікат №UA.08.002.559). Відносно сертифікованої продукції надано право на застосування екологічного маркування, зокрема знаку відповідності «Зелений журавлик».

Оцінювання здійснювалося на відповідність вимогам стандарту СОУ ОЕМ 08.002.23.082:2023 Вироби офісного та культурно-побутового призначення. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу (Criteria Nordic Ecolabelling for Office and hobby supplies, 057, version 4.16, IDT), який прийнятий та впроваджений до української програми екологічного марковання методом передруку стандарту програми екологічного марковання типу І країн Північної Європи Nordic Swan Ecolabel – Criteria Nordic Ecolabelling for Office and hobby supplies. Даний стандарт відповідає принципам та структурі оцінювання життєвого циклу продукції згідно з ISO 14040:2006 на основі результатів аналізування кращого європейського виробничого досвіду.

До найбільш вагомих характеристик екологічно сертифікованої продукції які відповідають вимогам встановлених стандартом екологічних критеріїв можна віднести наступні:

1) Хімічні компоненти виробів мають олеохімічне походження.

2) Паперові та пластикові матеріали містять у своєму складі вторинну сировину. Ці складники не містять важких металів, летких ароматичних сполук, галогеновмісних органічних розчинників, поліхлорованих біфенілів, вільних мономерів, наноматеріалів, канцерогенних, мутагенних та репротоксичних сполук.

3) Постачальники матеріалів з деревини підтвердли свою відповідність стандартам сталого лісокористування шляхом сертифікації FSC ланцюга постачання Chain-of-Custody (стандарти: FSC-STD-40-004 V3-1 Chain of Custody Certification, FSC-STD-50-001 Requirements for use of the FSC trademarks by certificate holders). Ця сертифікація підтверджує походження деревоматеріалів із лісів із належним рівнем господарювання, контрольованих, екологічно та соціально відповідальних джерел. FSC ланцюг постачання (Chain of custody, CoC) – шлях, яким продукція з лісу проходить до місця, де цю продукцію продають із FSC заявою та/або завершується її виготовлення і вона отримує право на маркування FSC. СоС охоплює кожен етап постачання, оброблення, торгівлі та розповсюдження, де перехід до такого етапу ланцюга постачання передбачає зміну власника продукції.

4) Паковальні матеріали та ємності для фарб і лаку не містять полівінілхлориду та підлягають переробці. Для паковання наборів застосовують ПОФ плівку (поліолефінову), яка не лише забезпечує надійний захист виробів при зберіганні та транспортуванні за рахунок своєї високої міцності, а і є безпечною для людини та довкілля, оскільки не містить шкідливих хімічних речовин, таких як хлор, які присутні, наприклад, в ПВХ-плівках, є нетоксичною та підлягає переробці. Крім того, сам процес виробництва ПОФ плівки потребує менше енергії порівняно з іншими паковальними матеріалами. А це означає – менші обсяги викидів парникових газів та зменшення вуглецевого сліду.

Дитячий асортимент екологічно сертифіокваної продукції відповідає вимогам щодо безпеки дітей, встановленим законодавством України (Технічний регламент безпечності іграшок) та актам права ЄС, у тому числі вимогам щодо маркування CE (Директива 2009/48/EC Європейського Парламенту та Ради від 18 червня 2009 року про безпеку іграшок).

ПП «Кідді-КО» – український виробник товарів для творчості, здійснює діяльність з 2007 року та є найбільшим виробник картин за номерами в Україні під власними торговими марками «Ideyka» і «My Muse». Підприємство виконує повний цикл виробництва картин за номерами та здійснює контроль кожного етапу виробництва.

На підприємстві впроваджена та сертифікована інтегрована система управління якістю та екологічного управління згідно з ISO 9001, ISO 14001. Керівництво та персонал підприємства здійснюють діяльність з виробництва товарів для творчості з чітким розумінням відповідальності зв техногенний вплив на навколишнє середовище з урахуванням вимог екологічної безпеки. Метою підприємства є: виконання робіт з виробництва товарів для творчості з максимальною ефективністю і мінімальним негативним впливом на довкілля.

Детальніше про продукцію та виробника на www.ideyka.com.ua.

Перевірено та сертифіковано