Всередині жовтня в Києві відбулася щорічна зустріч членів міжнародної асоціації – Глобальної мережі екологічного маркування (Global Ecolabelling Network, GEN). GEN на даний час об'єднує 27 систем (регіональних та національних) з екологічної сертифікації продукції згідно вимог міжнародного стандарту ISO 14024. Сфера дії членів GEN поширюється на 60 країн світу.

Члени Асоціації підбили підсумки року і проведених робіт з популяризації екологічного маркування, сертифікації, екологічної просвіти та захисту довкілля. Організації, що об’єднані в GEN проводять заходи для взаємного визнання регіональних та національних систем екологічної сертифікації, що дозволяє прийти до єдиних екологічних стандартів на продукцію, що охоплюють її життєвий цикл, і, як наслідок, впливає на зниження навантаження промисловості на довкілля, сприяє вирішенню питань поводження з відходами та є важливим кроком у боротьбі зі змінами клімату.

Цього року засідання провів голова Ради директорів GEN Берн-Ерік Ленн, керівник регіональної програми екологічного маркування північних країн Європи - «Північний Лебідь», з Норвегії. Нагадаємо, приймаючою стороною для організації зустрічі цього року була Всеукраїнська громадська організація «Жива планета», що є членом GEN з 2004 року.

Засідання GEN було поєднане з міжнародним форумом для сталого розвитку бізнесу GREEN MIND 2016, що також проходив в 19-20 жовтня. Члени Асоціації взяли участь у заходах ділової програми форуму з виступами та презентаціями під час дискусій присвячених економічним стимулам, інноваціям, інвестиціям та програмам технічної підтримки для модернізації виробництва, розвитку моделі сталого виробництва та споживання, екологічним аспектам для посилення експортного потенціалу.

Під час зустрічі було прийнято нових асоційованих членів до складу GEN – це компанія Google, а також Міжнародна Академія Екології, що представляє програму екомаркування Казахстану.

У заключний день зустрічі відбулися семінари-тренінги для розвитку глобальної активності, комунікацій та інновацій для зменшення антропогенного впливу на біосферу і зростання довіри до екологічного маркування згідно ISO 14024.

Місцем для проведення заходу в 2017 році було обрано Швецію, місто Стокгольм.

Перевірено та сертифіковано