11 найменувань снекової продукції - сири сухі спінені ТМ SnEco виробництва ТОВ «ПРАЙМ СНЕК», вдруге успішно пройшли процедуру екологічної сертифікації, підтвердивши відповідність екологічному стандарту СОУ ОЕМ 08.002.35.069:2020 Продукти переробки м’яса та молока. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу.

З повним асортиментом сухих сирів ТМ SnEco можна ознайомитись, завантаживши екологічний сертифікат № UA.08.002.461.

В основі екоснеків - технологія, винайдена в 1970-х фахівцями авіакосмічної галузі, NASA, для забезпечення їжею космонавтів: щоб продукти важили менше, з них випаровували вологу, шляхом мікрохвильової обробці в вакуумі. Суть полягає у тому, що при обробці продуктів під тиском, наближеним до вакууму, температура кипіння води істотно знижується, відбуваючись уже при температурі 30-40 °C (а не 90-100 °C, як у звичайних умовах). Саме завдяки невисокій температурі вдається одночасно висушити сир і при цьому зберегти його корисні та поживні якості.

На пошуки та експерименти з адаптації технології молодим засновникам компанії – братам Пилипу та Вадиму Гришиним, знадобилося півтора року. В результаті, у 2016 році з’явився новий продукт під назвою snEco, а винайдений спосіб було запатентовано.

  • Продукція ТМ SnEco не містить сторонніх домішок - рослинних жирів, консервантів, барвників, крохмалів, антизлипальних чи антизлежувальних агентів, ароматизаторів. Єдине, що додається – натуральний перець та часник ( і то лише у певних видах сирних снеків).
  • Сир найвищої якості закуповується у перевірених постійних постачальників, наприклад, таких як Віньковецький сирзавод, або лідер молочної промисловості Нідерландів - компанія Friesland Campina.
  • Готова продукція запакована в багатошарові пакети з крафт-бумаги, виготовлена з використанням переробленої сировини. Завдяки відсутності у продукті вологи та надійному пакованню продукт може зберігатись до 2 років без спеціальних умов.
  • Знижений виробничих процесів вплив на довкілля:
    • відсутні викиди в атмосферне повітря;
    • вода для охолодження обладнання циркулює в замкненому контурі;
    • для виготовлення продукції потрібна лише електроенергія, частина якої виробляється за допомогою сонячних панелей потужністю 20 кВт.

Наразі, виробничі потужності розташовані у м. Мукачево на Закарпатті, куди у квітні 2022 року вцілілу техніку, документи та обладнання було перевезено з Харкова. Через бойові дії була втрачена як готова продукція, що зберігалася на підприємстві, так і сировина — декілька тонн високоякісного сиру. Не зважаючи на втрати, кошти які були на балансах підприємства, були переведені на допомогу ЗСУ і фонду «Повернись живим». Повторний запуск виробництва став можливим завдяки активній життєвій позиції засновників, залученню кредитів та грантів. Зараз на підприємстві працюють 14 робітників, більшість з яких — внутрішньо переміщені особи.

У 2022 році ПРАЙМ СНЕК виготовили понад 30 млн. сирних кульок, а у 2023 планують сягнути 50 млн. Компанія співпрацює з такими мережами супермаркетів, як «Сільпо», «Новус», «АШАН», магазинами «Антошка», АЗС «ОККО» та «WOG» та ін. А наразі відновлює плани експорту продукції до Європи (на початку війни ПРАЙМ СНЕК отримував пропозиції релокації до Європи, але засновниками було прийнято рішення працювати далі в Україні). Восени 2022 року було відкрито представництво у Польщі та укладено контракти на експорт продукції до Чехії, Словаччини та Швейцарії.

Більше цікавого про сири SnEco та виробництво – www.sneco.ua

Апарати вакуумної мікрохвильової сушки

Один з засновників ПРАЙМ СНЕК, Пилип Гришин, на даху виробництва, обладнаного сонячними панелями

Колектив ПРАЙМ СНЕК

Перевірено та сертифіковано