Останнім часом все більшого інтересу серед українських компаній зазнає концепція «Зелений офіс» й деякі з них вже впроваджують її у своїх системах управління.

Компанія «Сандора» стала першою компанією, яка офіційно підтвердила екологічність своїх офісів, пройшовши екологічну сертифікацію «Зелений офіс».

Так, за результатами оцінювання на відповідність вимогам екологічного стандарту СОУ ОЕМ 08.002.36.067:2011 «Адміністративні послуги («зелений офіс»). Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу», розробленому згідно ISO 14024:1998 (ДСТУ ISO 14024:2002, IDT), п’ять офісних приміщень ТОВ «Сандора» отримали екологічні сертифікати №№ UA.08.002.406/01, UA.08.002.406/02, UA.08.002.406/03, UA.08.002.406/04, UA.08.002.406/05.

Зокрема, «зеленими офісами» компанії «Сандора» визнані офіси, що знаходяться за адресами:

  • с. Миколаївське Жовтневий район Миколаївська область (ВК №1);
  • с. Нові Петрівці Вишгородський район Київська область;
  • м. Миколаїв вул. Новозаводська 17, 21, 23;
  • с. Мішково-Погорілове Жовтневий район Миколаївська область (ВК №2);
  • с. Пасіки Зубрицькі Пустомитівський район Львівська область.

Оцінювання відповідності проводилося незалежною експертною комісією Органу сертифікації шляхом проведення документального аудиту та аудиту на місці.

Вимоги екологічного стандарту СОУ ОЕМ 08.002.36.067:2011 «Адміністративні послуги («зелений офіс»). Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу» стосуються системи управління та дотримання природоохоронного законодавства, енерго-, водо-, теплозбереження, поводження з відходами, автомобільного транспорту, закупівельної та інформаційної політик.

За результатами оцінювання відзначено екологічну спрямованість діяльності компанії «Сандора» та робочого середовища безпосередньо.

Зокрема, компанія «Сандора» у своїй діяльності підтримує Місію, Бачення, Обов’язки та основні Принципи, які спрямовані в тому числі на охорону навколишнього природного середовища. Компанія реалізує задекларовану Політику у сфері охорони навколишнього середовища, життя та здоров’я людей, згідно з якою управління питаннями охорони навколишнього природного середовища є фундаментом ключових цінностей, які дозволяють компанії реалізувати принцип «Відповідально до цілі», що відображує прагнення до довгострокового сталого розвитку бізнесу.

Компанією постійно впроваджуються ресурсозберігаючі проекти, ініційовані працівниками, та впроваджуються перспективні плани природоохоронних заходів.

В офісах використовуються енергозберігаючі лампи, поступово вводяться до застосування світлодіодні лампи; офісна техніка, яка має функцію енергозберігаючого режиму та відповідає стандартам Energy Star й має відповідне маркування.

Офісний папір, що використовується для друку та копіювання, є екологічно сертифікований за програмою екологічного маркування І типу ЄС, а також папір, який виготовлений з застосуванням технології безхлорного вибілювання і не містить деревних смол та відповідає міжнародним стандартам якості.

Для санітарно-господарських потреб закупаються паперові вироби (паперові рушники, туалетний папір) з підтвердженням їх виготовлення лише за технологіями повністю безхлорного вибілювання (TCF) та без використання елементарного хлору (ECF).

В офісних приміщеннях забезпечена можливість сортування відходів на 4 – 6 фракцій: папір, пластик, упаковка «Тетра-Пак», скло, фольга, харчові відходи. Для тимчасового зберігання відходи розміщуються на окремих зонах роздільного збору та тимчасово зберігання. При наповненні бачків, відходи роздільно збираються у контейнери в зоні тимчасового зберігання, а звідти – здаються спеціалізованим підприємствам на переробку/утилізацію. Також забезпечено сортування та здавання на утилізацію або знешкодження спеціалізованим організаціям небезпечних відходів (відпрацьовані чи непридатні для подальшого використання батарейки, флуоресцентні та енергозберігаючі лампи, електронне обладнання, відходи від експлуатації автотранспорту тощо).

Крім того, компанією впроваджується проект по прийому батарейок, пластику та тетра пак від населення.

Компанія «Сандора» забезпечує постійне інформування персоналу про екологічні аспекти та характеристики компанії, екологічну політику та плану природоохоронних заходів, можливі впливи роботи працівників на рівень споживання ресурсів (енергетичних, водних, інших природних та матеріальних), стан робочої зони та довкілля у цілому.

Аудиторська група в офісі ТОВ «Сандора» в Київській області

Аудиторська група в офісах ТОВ «Сандора» в Миколаївській області

Перевірено та сертифіковано