Дитячі меблі виробництва ТОВ «Компанія «Верес» успішно пройшли повторну екологічну сертифікацію згідно ISO 14024 й тим самим подовжили термін дії екологічного сертифікату №UA.08.002.391 до 2020 року та право виробника на застосування екологічного маркування.

Зокрема, за результатами проведеної процедури повторної екологічної сертифікації, було підтверджено відповідність дитячих меблів - ліжка дитячі дерев’яні «Соня ЛД 1-19», столик дитячий, стільчик дитячий, шафа №1, шафа №2, комод-пеленатор, комод «Неділька», комод-LUX (універсал), - вимогам СОУ ОЕМ 08.002.06.080:2014 Меблі та покриття для підлоги з лісоматеріалів. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу.

Екологічно сертифіковані вироби виготовляються на виробничих потужностях ТОВ «Компанія «ВЕРЕС», що знаходяться в м. Чернігів.

Для виробництва меблів використовують деревину – картпатський бук, що походить з лісового господарства, сертифікованого за схемою FSC FM/COC.

Лісоматеріали, які використовуються для виробництва, не оброблюються шкідливими захисними засобами, захисними засобами, які містять консерванти, речовинами і препаратами, що містять пестициди 1-го та 2-го класу небезпеки, отруйними, токсичними, шкідливими для репродуктивної системи речовинами і препаратами.

Для виробництва виробів також не використовуються шкідливі для здоров’я людини матеріали та речовини, такі як: пластифікатори з вмістом ди-n-октилфталату, диізодецилфталату, ди-ізонілфталату; матеріали з вмістом галогенізованих ароматичних сполук; елементарний хлор; алкілфеноли, алкілфенолетоксилати (APEO) чи інші похідні алкіл фенолу; матеріали з вмістом ртуті, свинцю, кадмію, сурми, шестивалентного хрому, селену, миш’яку, міді та олова, оловоорганічних сполук; матеріали з вмістом отруйних, токсичних, шкідливих для репродуктивної системи речовин і препаратів, та ін.

Для підвищення безпечності своїх виробів, фахівцями підприємства освюються нанотетехнології. Зокрема, на підприємстві розпочалось впровадження технології заміщення іонів срібла у складі фарби (експериментальне дитяче ліжко «Соня ЛД-14»), завдяки чому зменшується кількість бактерій, наявних в навколишньому середовищі. Покриття, яке застосовується – Silver Defence, розроблене дослідницькою лабораторією Renner Italia, сприяє знищенню бактеріального шару. Останні тести, проведені лабораторією Catas в Сан-Джованії-аль-Натізоне (Італія), підтвердили зменшення кількості бактерій на 99,9% за 24 години та відповідність європейському стандарту JIS Z 2801:2006. Знезаражуючі властивості добавки Silver Defence не зникають з часом, вони проявляються в момент змішування добавки з оздоблювальним матеріалом і зберігається протягом всього терміну використання покриття. Завдяки мінеральному походженню іонів срібла їх стан залишається постійним, вони не випаровуються. Крім того, мікрочастини іонів срібла включені в склоподібну матрицю, що не дозволяє їх видалити під час чищення дерев’яних виробів. Добавки Silver Defence не змінюють характеристики фарб, не шкодять здоров’ю людини та безпечні при контакті з харчовими продуктами. В основі рецептури лінії Silver Defence покладено принцип охорони здоров’я людини та захисту навколишнього середовища.

На підприємстві значна увага приділяється захисту навколишнього природного середовища. Зокрема, керівництвом підприємства визначена екологічна політика, згідно з якою керівництво усвідомлює важливість та відповідальність до підходу охорони навколишнього середовища та прикладає всі зусилля для підвищення результативності природоохоронної діяльності підприємства та вважає своєю головною метою – забезпечення випуску конкурентоспроможної продукції при зниженні шкідливого впливу на навколишнє середовище з дотриманням всіх норм та вимог екологічної безпеки процесів виробництва, що в кінцевому результаті забезпечують імідж підприємства. На підприємстві впроваджуються енергозберігаючі заходи та заходи, спрямовані на зниження рівня забруднення атмосферного повітря; відходи виробництва використовуються для обігріву виробничих приміщень.

З часу свого створення Компанія «Верес» орієнтувалася на виробництво дитячих меблів з натуральної деревини. Перші лінійки моделей ліжок виготовлялися майже повністю руками майстрів. З часом був оновлений парк обладнання підприємства, автоматизувалися процеси, виробничий процес набув вигляду конвеєрного виробництва. Значна увага була приділена кваліфікації кадрів та перейманню іноземного досвіду. Багато часу спеціалістами підприємства було проведено в Італії за вивченням сучасних принципів та технологій обробки деревини.

Насьогодні на підприємстві працює деревообробне обладнання визнаних лідерів вітчизняного машинобудування та всесвітньо відомих італійських виробників. Особливою гордістю підприємства є італійська автоматизована конвеєрна лако-фарбувальна лінія, що фарбує деталі екологічно безпечними складами на водній основі за технологією нанесення у електростатичному полі. На базі власних потужностей розроблені та впроваджені новітні змішані технології сушіння деревини на основі циклічності вивільнення вологи на базі атмосферної, конвективної та вакуумної технологій сушіння.

Детальніше про ТОВ «Компанія «ВЕРЕС», виробництво та продукцію – www.veres.net.ua.

Перевірено та сертифіковано