Сьогодні світова спільнота відзначає Всесвітній День еко маркування | World Ecolabel Day з метою привернення уваги до товарів, матеріалів, виробів і послуг, які відповідають стандартам найкращої ефективності, надійності та безпеки для здоров’я людини і довкілля.

Щорічно до відзначення Всесвітнього Дня еко маркування приєднуються 50 країн світу. Компанії, уряди і громади в усьому світі в цей день приділяють увагу значенню еко маркування для розумного вибору. Купуючи еко сертифіковані продукти, звичайні споживачі діляться своїм досвідом з членам родини, друзями, сусідами та колегами.

Україна вже є часткою цієї спільноти, яка щороку здобуває все більш прихильників екологічно кращого сталого майбутнього.

Пишаємось українськими виробниками, які незважаючи на виклики і втрати під час війни, деякі в умовах релакації, сумлінно виконують всі процедури і підтримують сертифікацію згідно з міжнародним стандартом ISO 14024 та приймають участь в гуманітарних ініціативах.

Реєстр користувачів екологічних сертифікатів

Дякуємо споживачам сертифікованої продукції, позначеної знаком "Зелений журавлик" – що входить до спільноті знаків Global Ecolabelling Network, які належать програмам екологічного маркування, визнаним на міжнародному рівні.

Пам’ятаємо, що по справжньому екологічний продукт – сертифікований.

З 2003 року Центр екологічної сертифікації та маркування ВГО "Жива планета" є оператором програми екологічного маркування згідно з ISO 14024 і повноправним членом міжнародної асоціації Global Ecolabelling Network. З 2010 року – акредитованим органом якій отримав міжнародну довіру та визнання через проходження перевірки в рамках GEN Internationally Coordinated Ecolabelling System.

Вітаємо колег з Центру екологічної сертифікації та маркування ВГО Жива планета за відданість справі, високу професійність, прагнення та здатність рухатись вперед навіть у такі важкі часи.

В цей день ми ще раз дякуємо за підтримку нашим партнерам, які багато років з нами і допомагають успішно розвивати нову для країни сертифікаційну систему: Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерству економіки України, Мінрегіону, Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України, Global Ecolabelling Network, Der Blaue Engel, Environment and Development Foundation | Chinese Taipei, UN Environment Programme - EU4Environment, проєкту GIZ Energy Efficiency and Climate Projects під керівництвом Ima Khrenova-Shymkina, UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, Finnish Local Cooperation Fund, Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління - ТК 82 "Охорона довкілля", Торгово-промисловій палаті України / Ukrainian CCI, Федерації роботодавців України, КНТЕУ, КНУБА, Епіцентр К та іншим.

Дізнайтесь більше про екологічне маркування | ecоlabel

Екологічне маркування в запитаннях та відповідях

Про війну в Україні, її вплив на довкілля, глобальні кліматичні зміни, план відновлення та розвиток еко маркування і зеленого ринку – у глобальному огляді № 42 GEN magazine Наші новини потрапили на перші шпальти видання в розділі огляду програм еко маркування всіх країн світу (стор. 20-23).

Про Цілі сталого розвитку ООН та екологічне маркування “Зелений журавлик”

P.S. В цій публікації використані архівні фото ВГО Жива планета 2020-2021 рр.

Перевірено та сертифіковано