Одеське підприємство ТОВ «Гормолзавод» отримало екологічний сертифікат №UA08.002.414 на 12 найменувань молочної продукції ТМ «Гормолзавод», ТМ «Лехайм», ТМ «Млечный Путь», а саме: молоко коров’яче свіже та пряжене, сметана, кефір, ряжанка, мацоні, масло вершкове, сир кисломолочний солоний та несолоний, сиркова маса, сироватка молочна та йогурт.

Оцінювання продукції здійснювалось згідно вимог міжнародного стандарту ISO 14024 на відповідність екологічним критеріям, що визначають загальні переваги молочної продукції щодо впливів на стан довкілля та здоров’я людини, протягом усього життєвого циклу. Екологічні критерії встановлені стандартом СОУ ОЕМ. 08.002.35.069:2012 Продукти переробляння молока та м’яса. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу. Цим стандартом встановлюється добровільні вимоги до показників безпеки сировини та готової продукції, більш жорсткі порівняно з вимогами державних норм та правил, у поєднанні з показниками екологічної результативності виробництва, визначених на основі кращого виробничого досвіду.

ТОВ «Громолзавод» (Міський молочний завод №1) є новим одеським підприємством, яке ставить собі за задачу наочно демонструвати можливість поєднання сучасних технологій і традиційних жорстких систем контролю якості продукції. Стратегія підприємства вибудувана за принципом радянських міських молокозаводів, діяльність яких спрямовувалась на виняткове забезпечення місцевого населення натуральною продукцією. Так зване «коротке плече» доставки готового продукту не вимагає довгострокового зберігання і, відповідно, усуває необхідність застосування технологій стабілізації та консервації при виготовленні продукції.

На виробництві впроваджено систему аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок згідно вимог міжнародного стандарту ISO 22000. Цей стандарт установлює вимоги до системи управління безпечністю харчових продуктів та керування небезпечними чинниками харчових продуктів для гарантування того, що харчовий продукт є безпечним на момент його споживання людиною.

Молочна продукція виробництва ТОВ «Гормолзавод» виготовляється за сучасними технологіями більш чистого виробництва з молока отриманого на фермах, що розташовані у спеціальних сировинних зонах (більш чисті сировинні зони).

У складі готової продукції відсутні консерванти, ароматизатори і барвники штучного походження, гормональних препаратів та ГМО.

При виробництві використовується технологія «м'якої пастеризації» молока, яка дозволяє нейтралізувати хвороботворні мікроорганізми, одночасно зберігаючи при цьому корисну флору, білки і вітаміни (при інших способах пастеризації подібний результат не досягається).

Споживча тара сертифікованої продукції не містить шкідливих речовин і придатна для повторної переробки.

Екологічний сертифікат UA 08.002.414 надає право на застосування екологічного маркування відносно сертифікованої молочної продукції ТМ «Гормолзавод», ТМ «Лехайм», ТМ «Млечный Путь», згідно вимог чинного законодавства України.

Детальніше про продукцію та діяльність компанії: www.gormolzavod-odessa.com.ua

Перевірено та сертифіковано