12 жовтня 2023 року відзначаємо Всесвітній День екологічного маркування (World Ecolabelling Day #WorldEcolabelDay). Цей День відзначається щорічно вже близько у 50 країнах світу і присвячений продуктам та послугам, які більш кращі для людей та довкілля. Така продукція позначається спеціальним знаком екологічного маркування за умов, якщо товар чи послуга відповідають спеціальним стандартам оцінки життєвого циклу і це підтверджено шляхом сертифікації.

Такі знакі є майже в кожній країні чи регіоні але їх об’єднує відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 14024. В Україні це «Зелений журавлик» - якій доречи у вересні цього року відзначає своє 20-річчя. Право на застосування цього знаку надається органом, що має національну акредитацію та міжнародне визнання.

З нагоди Всесвітнього Дня екологічного маркування і ювілею «Зеленого журавлика» ми хотіли би поділитись надихаючими історіями українських виробників екологічно сертифікованої продукції, які навіть в умовах воєнного часу, продовжують працювати і розвиватись, дотримуватись суворих вимог екологічних стандартів.

Запрошуємо Вас поділитися своєю історією і розповісти українцям та всьому світу:

  • Як вплинув початок війни на роботу підприємства?
  • З якими викликами і складнощами Ви зіткнулись та як їх вирішували?
  • Чи змогли Ви відновити роботу, а можливо, навіть збільшити обсяги виробництва і покращити продукт?
  • Які Ваші плани на майбутнє і яка для цього потрібна підтримка?

Ваші історії – це гордість для українських споживачів, мотивація для бізнесу та живий приклад незламності та стійкості українців! Ми поділимось ними на сайтах і у соціальних мережах власних та наших партнерів – на українських та світових майданчиках.

З опублікованих історій будуть відібрані найцікавіші для вручення особливих відзнак. Відбір та урочиста подія вручення відзнак відбудеться в партнерстві з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та Global Ecolabelling Network у м. Києві, в жовтні – напередодні World Ecolabelling Day. Далі – презентація на щорічній зустрічі Global Ecolabelling Network у Кельні (Німеччина) в який візьмуть участь представники міжнародних організацій, фондів та понад 35 держав світу.

Надсилайте Ваші історії на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 11 вересня 2023 року

Зміст та перелік ключових питань, що допоможуть краще розкрити історію вашого підприємства чи закладу завантажуйте тут.

Перевірено та сертифіковано