В черговий раз підтверджена відповідність 15 найменувань лакофарбових матеріалів ТМ «ATOLL» та ТМ «ALWAYS WITH A SMILE» виробництва ТОВ «Атолл Пеінт Україна» вимогам СОУ ОЕМ 08.002.12.019:2020 Лакофарбові матеріали. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу. Оцінювання здійснювалось за схемою згідно ISO 14024. Що підтверджено сертифікатом № UA.08.002.381.

Стандарт СОУ ОЕМ 08.002.12.019 розроблений шляхом гармонізації з екологічними критеріями програми екологічного маркування Ecolabel.EU, що затвердженні Рішенням Єврокомісії №2014/312/ЄС від 28 травня 2014 року про встановлення екологічних критеріїв для фарб та лаків.

Документ враховує положення актів права ЄС у сфері хімічної безпеки, зокрема:

  • Регламенту (ЄС) Європейського Парламенту та Ради №1272/2008 від 16 грудня 2008 року про класифікацію, маркування та пакування речовин та сумішей (CLP);
  • Регламенту Європейського парламенту та Ради ЄС №1907/2006 від 18 грудня 2006 року щодо реєстрації, оцінки, дозволу і обмеження хімічних речовин (REACH).

Вимоги СОУ ОЕМ 08.002.12.019 суттєво обмежують застосування небезпечних хімічних речовин, зокрема у порівнянні з вимогами Директиви Європейського парламенту і Ради №2004/42/ЄС від 21 квітня 2004 року про обмеження викидів летких органічних сполук у зв'язку з використанням органічних розчинників в деяких фарб і лаків та оздоблення автомобілів, продуктів та інших.

Екологічно сертифікована лакофарбова продукція не містять летких органічних вуглеводнів, перфторованих алкілсульфонатів, фталатів та етиленгліколю, алкілфенол етоксилатів, небезпечних для здоров’я людини. Показники вмісту ЛОС, сполук ізотіазолінів та речовин, які можуть спричинити негативний вплив на навколишнє середовище, не перевищують показників, допустимих екологічними критеріями, які значно вище європейських і державних нормативів.

Продукція доступна в економній тарі, що дозволяє оптимізувати витрати на продукцію високої якості й запобігає утворенню зайвих відходів споживання. Паковання не містить хлору та інших активних речовин і підлягає подальшій переробці за доступними в Україні технологіями.

ІІ «Атолл Пеінт Україна» один з перших і відповідальних виробників екологічно сертифікованих лакофарбових матеріалів в Україні. Компанія продовжує розвиватись. За 8 років існування значно розширився асортимент продукції, що виробляється, покращується якість та упаковка. На теперішній час продукція ТОВ з ІІ «Атолл Пеінт Україна» представлена матеріалами торгівельних марок ТМ Atoll, SMILE, BABY SMILE, SMILE WOOD PROTECT та іншими, що включають в себе органорозчинні (алкідні) емалі, лаки, ґрунтовки та водорозчинні (акрилові, акрило-силіконові та інші) емалі, фарби, ґрунтовки, шпаклівки, штукатурки, лаки та клеї.

На підприємстві визначена екологічна політика та цілі; щорічно формуються, затверджуються та реалізуються плани заходів у сфері захисту довкілля та ефективному використанню ресурсів, що спрямовані на досягнення екологічних цілей. Впровадження передових інноваційних технологій і застосування більш безпечних або нейтральних складових компонентів сумішей, дозволяє досягти найкращих показників безпеки як на виробництві, так і самого готового продукту.

Більш детальніше про підприємство та продукцію – www.smile.zp.ua

Перевірено та сертифіковано