Головна Новини Відбулось засідання Координаційної ради з екологічного маркування
Відбулось засідання Координаційної ради з екологічного маркування
23.12.2016

В Мінприроди України відбулося засідання Координаційної ради з екологічного маркування. У засіданні взяли участь члени Координаційної ради – представники Мінприроди, Мінагрополітики, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, профільних технічних комітетів стандартизації, громадських організацій та спілок промисловців та підприємців.

Засідання відкрив голова Координаційної ради, Денис Красніков – віце-президент Української асоціації промисловців та підприємців.

Під час засідання було розглянуто, обговорено та ухвалено (із зауваженнями та рекомендаціями) проекти актуалізованих екологічних критеріїв (стандартів), розроблених згідно вимог ДСТУ ISO 14024:2002 Екологічні маркування та декларації - Екологічне маркування І типу - Принципи та методи:

СОУ ОЕМ 08.002.016.048:2016 Матеріали теплоізоляційні. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу (на заміну редакції 2009 року);

СОУ ОЕМ 08.002.03.025:2016 Вода питна фасована. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу (на заміну редакції 2010 року), а також новий екологічний стандарт - СОУ ОЕМ 08.002.016.050:2016 Віконні та двірні профільні системи. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу.

Зазначені редакції екологічних стандартів були розроблені робочими групами, створеними на базі національного технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона навколишнього середовища України». Стандарти адаптовані до вимог національного та європейського законодавства і враховують показники поліпшених екологічних характеристик до відповідної категорії продукції, із врахуванням критеріїв європейських та інших, визнаних на міжнародному рівні, програм екологічного маркування І типу.

Екологічні критерії у якісному та кількісному значенні застосовуються для оцінювання переваг продукції (в межах визначеної категорії) відносно її впливів на стан довкілля та здоров’я людини протягом життєвого циклу, з метою позначення її екологічним маркуванням.

В обговоренні стандартів взяли участь представники профільних технічних комітетів стандартизації, науково-дослідних інститутів, компаній-товаровиробників, а також незалежні експерти у сфері сучасних технологій виробництва, енергозбереження, систем управління, товарознавці та екологічні аудитори.

Враховуючи, що зазначені стандарти були попередньо опрацьовані із врахуванням зауважень та рекомендацій, отриманих розробниками в процесі їх попереднього обговорення, членами Координаційної ради було ухвалено одноголосно рішення, – рекомендувати презентовані екологічні критерії до упровадження.

 
reportagi-ta-publikacii Ярмарок Rekomenduemo
Green Mind

ecomama
ЗМІ про екологічну сертифікацію та маркування


Екологічне маркування та маркетинг Zayavka Zayavka
logotipy