Головна Новини В Україні з’явився перший екологічно сертифікований готельний комплекс
В Україні з’явився перший екологічно сертифікований готельний комплекс
26.09.2011

Сьогодні, 26 вересня відбулось урочисте вручення міжнародного екологічного сертифікату готельному комплексу «Артеміда» (АР Крим, Ялта, с. Понізовка), — першому в Україні закладу з тимчасового розміщення, якій пройшов сертифікацію у відповідності до вимог міжнародного екологічного стандарту ISO 14024.

Захід відбувся за участю представників від урядових організації АР Крим, органів місцевого самоврядування та громадських організації.

За висновками експертної комісії органу з екологічного маркування «Артеміда» підтвердила відповідність системи управління та якості послуг що надаються екологічним критеріям, які встановлюються згідно міжнародних стандартів і є значно вимогливішими, ніж екологічні вимоги що встановлені законодавством України.

По всій території готелю використовуються енергозберігаючі лампи та системи кондиціонування/опалення, впроваджена програма заощадження прісної води, стічні води очищаються спеціальною установкою без застосування хімічних речовин.

Електрообладнання та комп'ютерна техніка закуповується виключно енергозберігаючого класу «А», «А+», в комплексі мінімізована система паперового документообігу, що дозволяє економити папір, а значить і дерева, які знищуються для його виготовлення.

Також, особлива увага приділяється вибору продуктів харчування, в основному вони місцевого виробництва з екологічно благополучних зон південного і східного Криму. Масажний кабінет використовує косметичні засоби, за складом — виключно натуральні.

Екологічним аспектам готельного комплексу було приділено значну увагу ще при проектуванні та будівництві. Основним завданням ставилося збереження унікальності природних властивостей території комплексу. При будівництві не було втрачено жодного дерева, більшість рослин на території комплексу відносяться до рідкісних та зникаючих видів.

 «Безумовно, отримання екологічного сертифікату стане для нас важливою віхою в роботі спрямованій на розвиток та вдосконалення діяльності нашого підприємства на тих принципах, які ми раз і назавжди обрали для себе головними — надавати людям послуги високої якості з розміщенням та відпочинком на території унікального природного комплексу. «Екологічний туризм» — у нас тільки входить в моду, але поки що не став для українців нагальною потребою. Тому своє завдання ми бачимо ще й у тому, щоб допомогти людям змінити свою свідомість в цьому питанні — прагнути не тільки їсти якісні продукти та жити в комфортних умовах, а й утримувати в чистоті свої думки, діяння і душі» — розповідає Світлана Сіненко.

 «Поява в Україні екологічно сертифікованих готелів, баз відпочинку, санаторіїв та пансіонатів значно покращать якість послуг в туристичній та оздоровчій сферах, підвищить імідж нашої держави та збільшить її привабливість в очах іноземних гостей. Засоби розміщення, які підтверджують свої екологічні переваги на відповідність міжнародним стандартам, є не лише кращими з точки зору впливів на довкілля та оздоровлення відвідувачів, але і за рахунок природних компонентів, що використовуються при їх облаштуванні та функціонуванні, створюють відчуття спокою, затишку, безпеки та єднання з природою», — зазначає один з міжнародних аудиторів, який входив до експертної комісії — Юрій Галущинський.

 «З кожним роком екологічна свідомість людей зростає. Для багатьох «зелений» спосіб мислення та життя вже став основою для прийняття рішень не тільки при виборі продуктів харчування та безпечних виробів нехарчової промисловості (таких як фарби, мийні та очищаючі засоби, косметика, одяг ат ін.), що оточують нас в повсякденному житті, але і більш глобальних рішень. Люди почали приділяти увагу і екологічним аспектам житла, місцям роботи та відпочинку. Екологічні товар чи послуга цінуються вище. І готельний бізнес тому не виключення. У Європі екологічну сертифікацію вже мають кілька сотень готелів і їх кількість постійно збільшується. З’являються перші готелі, які підтвердили свої екологічні переваги шляхом сертифікації і в сусідній Росії», — відзначила президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» — Світлана Берзіна.

З метою інформування споживачів про екологічні переваги готельного комплексу, окрім міжнародного сертифікату за № UA. 08.002.331, «Атеміда» отримує право на застосування знаку екологічного маркування, що визнається в 60 країнах світу.

Цей знак інформуватиме не тільки про якість сервісу і послуг, що надаються готельним комплексом, але і підтвердить його турботу про довкілля.

Вручення сертифікату відбулось за участю начальника управління туризму Міністерства курортів та туризму АР Крим — Інеси Качан, секретаря місцевої ради (п. Семіїз) — Юрія Ломенко, регіонального представника Української асоціації органів з оцінки відповідності — Вікторії Железняк.

Ця подія набуває особливого значення на тлі простійного забруднення та споживацького ставлення до унікального природного потенціалу Кримського півострову у т.ч. числі закладами, які надають різноманітні послуги відпочиваючим, - готелі, заклади харчування тощо.

Лише літом цього року, за повідомленням прес-служби Прокуратури АРК за фактами порушень у сфері охорони та використання природних ресурсів порушено 8 кримінальних справ. Крім того, встановлено 15 підприємств, які через незадовільний стан очисних споруд забруднюють води моря, озер, десятки малих річок. За прийнятими прокуратурою заходами з суб’єктів господарювання стягнуто понад 1 млн. грн. збитків, заподіяних внаслідок забруднення навколишнього природного середовища.

Отже, початок тенденції розвитку справжнього еко- туризму на півострові викликає певну долю оптимізму що нам все ж таки вдасться зберегти природу Криму разом з підвищенням якості та конкурентоспроможності вітчизняних послуг для оздоровлення та відпочинку.

 
reportagi-ta-publikacii Ярмарок Rekomenduemo
Green Mind

ecomama
ЗМІ про екологічну сертифікацію та маркування


Екологічне маркування та маркетинг Zayavka Zayavka
logotipy