Шпалери

Екологічні критерії української програми екологічного маркування для шпалер встановлені стандартом СОУ ОЕМ 08.002.03.057, якій розроблено у відповідності з принципами та структурою оцінювання життєвого циклу продукції згідно ДСТУ ISO 14040 на основі кращих доступних технологій та екологічних критеріїв програм екологічного маркування І типу країн Європи.

Цей стандарт встановлює екологічні критерії до шпалер паперових, вінілових та текстильних на паперовій основі, а також на основі з нетканих композиційних матеріалів, призначених для обклеювання стін і стель житлових і громадських будівель, а також для бордюрів і фризів.

Вимоги цього стандарту надають можливість провести оцінювання поліпшених екологічних характеристик виробу за схемою згідно ДСТУ ISO 14024, з метою визначення переваг щодо впливів на стан довкілля та здоров’я людини за результатами розгляду життєвого циклу та позначення його екологічним маркуванням.

Вимоги СОУ ОЕМ 08.002.03.057 не поширюються на фотошпалери, шпалери з скловолокна (або з покриттям зі скловолокна) і на шпалери, виготовлені з текстильних матеріалів повністю або із застосуванням їх в якості основи.

Екологічно сертифікована та маркована продукція - переваги для довкілля та здоров’я:

Основним завданням при впровадженні екологічних критеріїв на шпалери є:

  • зниження викидів летких органічних сполук;
  • зменшення впливів на довкілля та здоров'я людини, пов'язаних з застосуванням хімічних речовин;
  • раціональне управління природними ресурсами, зокрема,
  • збільшення частки використання продуктів переробки при виробництві шпалер.

СОУ ОЕМ 08.002.03.057:2009 Шпалери. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу

Визнаються результати випробувань випробувальних лабораторій, акредитованих на відповідність вимог міжнародного стандарту ISO/ІЕС 17025 (ДСТУ ISO/ІЕС 17025)

Перелік випробувальних лабораторій, які мають чинну акредитацію

reportagi-ta-publikacii Ярмарок Rekomenduemo
Green Mind

ecomama
ЗМІ про екологічну сертифікацію та маркування


Екологічне маркування та маркетинг Zayavka Zayavka
logotipy