Персональні комп’ютери

Для багатьох з нас персональний комп’ютер (ПК) став невід’ємною складовою нашого життя.

Як правило, вбираючи цей пристрій, споживач не замислюється над його екологічною складовою та безпечністю. А марно. При виробництві комп’ютера вагою 5 кг створюється 10 кг відходів, 4 кг з яких токсичні. Самі «персональники» можуть містити і виділяти небезпечні речовини у вигляді парникових газів: двооксиду вуглеводню, три фтористого азоту, який в 17000 раз активніший ніж СО2. Також вони містять важкі метали та антипірени, які здатні викликати онкологічні хвороби. Вже доведено негативний вплив шуму, вібрацій, пилу, магнітних та електромагнітних випромінювань від ПК на стан здоров’я людини.

Персональні комп’ютери виготовляються з тисяч деталей, з різних компонентів: чорних і кольорових металів, пластмас та композиційних матеріалів. У зв’язку з науково-технічним прогресом їх строк служби стає все коротшим. Питання утилізації для цієї категорії продукції, яка містить велику кількість токсичних речовин, заслуговує особливої уваги.

Зрозуміло, що відмовитись від комп’ютерів неможливо. Але обравши екологічно сертифіковані пристрої, ми можемо знизити їх негативний вплив на довкілля та здоров’я користувача.

Однак, слід враховувати що останнім часом комп’ютерна та інша офісна техніка помічається різноманітними маркуваннями екологічного змісту. Наприклад, досить поширене маркування знаком «Energy Star» виробник наносить самостійно, не проходячи перевірки з боку органа оцінки відповідності. Цей знак не несе ніяких відомостей про екологічні характеристики та безпеку, окрім енергоефективності пристрою.

СОУ ОЕМ 08.002.19.001 «Персональні комп’ютери. Екологічні критерії оцінки життєвого циклу»

Екологічно сертифікована та маркована продукція - переваги для довкілля та здоров’я:

  • Більш чисті технології виробництва
  • Без вмісту галогенізоваих органічних сполук
  • Без вмісту кадмію, свинцю, хрому, ртуті в інших частинах ПК
  • Без вмісту антипіренів в частинах з пластмаси, які більш ніж 25 г
  • Рівень шуму, вібрацій, магнітних та електромагнітних випромінювань менш ніж 20 відсотків ніж встановлені державні вимоги
  • Можливість заміни окремих частин
  • Придатність пластмасових і металевих елементів корпусу ПК для технічної переробки

Визнаються результати випробувань випробувальних лабораторій, акредитованих на відповідність вимог міжнародного стандарту ISO 17025 (ДСТУ ISO 17025)

Перелік випробувальних лабораторій, які мають чинну акредитацію

reportagi-ta-publikacii Ярмарок Rekomenduemo
Green Mind

ecomama
ЗМІ про екологічну сертифікацію та маркування


Екологічне маркування та маркетинг Zayavka Zayavka
logotipy