Олії рослинні

Біологічне значення жирів рослинного походження зумовлено тим, що вони є носіями життєво необхідних для організму поліненасичених жирних кислот, жиророзчинних вітамінів, фосфоліпідів, стеринів. Біологічну оцінку жирів та олій проводять на підставі низки показників, які включають визначення спектру жирнокислотного складу, вмісту біологічно активних речовин (вітамінів A, D, Е, фосфоліпідів, В-стерину), атерогенності та ступеню захисту від перекисного окислення.

Вагомими аспектами життєвого циклу, які впливають на екологічні характеристики олій, вважаються технологічні процеси, пов’язані з вирощуванням та переробкою олійних культур.

В залежності від технологічних процесів переробки продукція може втрачати поживні властивості, а готова продукція містити в якості консервантів, барвників чи наповнювачів потенційно небезпечні та підозрілі домішки, які при постійному споживанні викликають низку хронічних захворювань.

Встановлюючи екологічні критерії для рослинних олій, зводяться потенційна небезпеку для довкілля та здоров’я споживача – до мінімуму. Саме тому показники за екологічним стандартом, щодо вмісту сполук важких металів, радіонуклідів та інших небезпечних речовин, встановлені на 15-80 % жорсткіші за діючі державні норми.

Оцінка ефективності системи управління екологічними аспектами виробництва залишається не менш вагомою умовою для проходження екологічної сертифікації та здобуття права на застосування екологічного маркування.

СОУ ОЕМ 08.002.03.018 «Олія рослинна. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу»

Переваги екологічно сертифікованої та відзначеної екологічним маркування олії рослинної:

  • Більш чисті технології виробництва та управління безпекою харчових продуктів
  • Високоякісна сировина з поліпшеними показниками безпеки
  • Без ГМО
  • Без харчових домішок
  • Показники екологічної результативності виробника відповідають вимогам кращих європейських практик
  • Споживча тара придатна до повторної переробки

Визнаються результати випробувань лабораторій, акредитованих на відповідність вимог міжнародного стандарту ISO/IEC 17025 (ДСТУ ISO/IEC 17025)

Перелік випробувальних лабораторій, які мають чинну акредитацію

reportagi-ta-publikacii Ярмарок Rekomenduemo
Green Mind

ecomama
ЗМІ про екологічну сертифікацію та маркування


Екологічне маркування та маркетинг Zayavka Zayavka
logotipy